Kraków na drugim

Na terenie ośrodka narciarskiego "Maciejowa Ski" w Rabce rozegrane zostały XVII Harcerskie Mistrzostwa Polski w narciarstwie zjazdowym o Puchar Przechodni Przewodniczącego ZHP.

W mistrzostwach wzięło udział dziesięć jednostek harcerskich, m.in. Chorągwie Krakowska, Rzeszowska i Śląska, Hufce Kraków-Nowa Huta, Kraków-Śródmieście, Rabka, Wołomin i Wrocław oraz Harcerskie Kluby Narciarskie z Krakowa i Rzeszowa. Do uczestnictwa w zawodach zgłoszono 83 osoby, jednak ze względu na niesprzyjającą pogodę na stracie stanęło jedynie 68 zawodników, w tym 17 zuchów, 19 harcerek i 32 harcerzy, podzielonych na dziesięć grup startowych.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył wyraźnie dominujący w zawodach Harcerski Klub Narciarski z Rzeszowa (46 pkt), który zdobył Puchar Przechodni Przewodniczącego ZHP harcmistrza Andrzeja Borodzika. Drugie miejsce zajął HKN z Krakowa (24 pkt) zdobywając Puchar Komendanta Krakowskiej Chorągwi ZHP. Miejsce trzecie zajęły ex aequo Hufiec Wrocław-Stare Miasto (20 pkt) i reprezentacja Hufca Kraków-Śródmieście (20 pkt). Otrzymały one puchary: honorowego prezesa HKN-u Kraków Jana Ozaista i aktualnego prezesa HKN-u Kraków Moniki Mysony-Moździerz. Harcerską mistrzynią Polski w narciarstwie zjazdowym na rok 2006 została Zuzanna Sapeta z HKN Rzeszów. Wicemistrzynią została Magdalena Warmińska (Hufiec Kraków-Śródmieście), a trzecie miejsce zajęła Anna Grzybacz (Hufiec Rabka). Harcerskim mistrzem Polski w narciarstwie zjazdowym na rok 2006 został Mateusz Konopelski z HKN Rzeszów. Tytuł wicemistrza zdobył Arkadiusz Salacha (HKN Rzeszów). Trzeci był Leszek Klich z Hufca Kraków-Śródmieście. Mistrzostwa zorganizowała Krakowska Chorągiew ZHP wspólnie z Harcerskim Klubem Narciarskim z Krakowa. (PS)

żródło: "Dziennik Polski" 2006-03-18