Konrad Czerniak (Wisła Puławy)

zdobył w Budapeszcie brązowy medal pływackich mistrzostw Europy w wyścigu na 100 m stylem motylkowym. Sztuka ta, na tym samym dystansie, nie udała się natomiast Pawłowi Korzeniowskiemu. Zawodnik AZS AWF Warszawa uplasował się na szóstym miejscu. Obaj Polacy słabo rozpoczęli i musieli nadrabiać straty do czołówki. Lepiej poradził sobie Czerniak, który na nawrocie był drugi. Potem spadł na trzecie miejsce, ale i tak mógł być zadowolony, bo na podium stanął.
Uzyskał czas 52,16 s, trochę gorszy niż w eliminacjach i półfinale. Wygrał Rosjanin Jewgienij Korotyszkin (51,73). Na czwartym miejscu zmagania na 200 m stylem grzbietowym ukończył Radosław Kawęcki. Nasz reprezentant był typowany nawet do złotego krążka, w drodze do finału pływał rewelacyjnie, ale w decydującej rozgrywce nie poradził sobie z presją. Dystans pokonał w 1.57,45 min, brąz przegrał o 0,08 sekundy. Zwyciężył Rosjanin Stanisław Doniec (1.57,18). Polak był niepocieszony, gdyż jeszcze po ostatnim nawrocie był drugi i miał realne szanse na tytuł. Na finiszu więcej sił zachowali jednak bardziej doświadczeni rywale. Nastolatek z Kornera Zielona Góra na swój medal będzie musiał jeszcze poczekać.