Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Konferencja ,,Problem globalnej dechrystianizacji. Prześladowania za wiarę w Europie i na świecie"

Treść

W najbliższą sobotę – 19 listopada – w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbędzie się konferencja pt. „Problem globalnej dechrystianizacji. Prześladowania za wiarę w Europie i na świecie”. Jak zaznaczają organizatorzy, jest to próba zwrócenia uwagi na problem dechrystianizacji i prześladowania chrześcijan na przykładzie świata i Europy. Organizatorami konferencji są: grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, europoseł Beata Kempa, Centrum Ochrony Praw Chrześcijan oraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Konferencja zatytułowana „Problem globalnej dechrystianizacji. Prześladowania za wiarę w Europie i na świecie” rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00 w auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Poruszymy bardzo ważny temat prześladowań za wiarę, zarówno w UE, jak i na świecie – zaznaczyła europoseł Beata Kempa.

 

Na uczestników czeka wiele wykładów i prelekcji.

Na Konferencję udało się nam pozyskać znamienitych gości i ekspertów z Europy i ze świata – poinformowała Beata Kempa, współorganizator wydarzenia.

 

Konferencja została podzielona na dwa panele. Pierwszy będzie dotyczył problemu prześladowań wspólnot chrześcijańskich na świecie. Głos zabierze m.in. ks. prof. Waldemar Cisło, który opowie o bohaterach drugiego planu, czyli o służbie księży i sióstr zakonnych na rzecz prześladowanych i cierpiących. Natomiast o ideologicznych podstawach walki z katolicyzmem opowie ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

Druga część konferencji będzie dotyczyła dechrystianizacji i prześladowania za wiarę w Unii Europejskiej. Pojawią się na niej takie osoby jak: Christos Stylianides, grecki minister ds. kryzysu klimatycznego i ochrony ludności, czy Jan Figiel, członek rady zarządzającej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii z Węgier, który będzie mówił o wolności religii lub przekonań. Nie zabraknie również przedstawiciela Uniwersytetu Brukselskiego, który skupi się na temacie tożsamości chrześcijan we współczesnej Unii Europejskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

Autor: mj