Klasa Schlierenzauera

Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał wczoraj w Planicy ostatni w sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dzień wcześniej w zmaganiach drużynowych najlepsi okazali się Norwegowie. Nie doczekaliśmy się pierwszego i jedynego w sezonie podium Adama Małysza. Polak w niedzielę skakał przeciętnie (195 m i 204 m) i z notą 383,8 pkt uplasował się na 12. miejscu. Wspaniałą formę potwierdził natomiast Schlierenzauer. Młody Austriak udowodnił, iż jest w tej chwili najlepszym na świecie "lotnikiem", i wygrał po porywającej walce ze swym rodakiem Martinem Kochem. Koch poszybował 216,5 i 229,5 m (nota 435,2), ale na Schlierenzauera to nie wystarczyło. Gregor poleciał 217 i 231 m (442,1) i odniósł drugie w Planicy zwycięstwo. Na trzeciej pozycji uplasował się Fin Janne Happonen 203,5 i 220,5; nota 418,8). Triumfator klasyfikacji generalnej PŚ Austriak Thomas Morgenstern zajął 17. miejsce, na 29. zmagania ukończył Kamil Stoch (176 i 196,5 m). Klasyfikacja końcowa PŚ: 1. Morgenstern (Austria) 1794 pkt, 2. Schlierenzauer (Austria) 1561, 3. Ahonen (Finlandia) 1291, 4. Hilde (Norwegia) 1228... 12. Małysz 632. Pisk "Nasz Dziennik" 2008-03-17