Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Każde życie jest cudem!

Treść

Już w pierwszych tygodniach rodzice mogą usłyszeć bicie serca dziecka. Przed 12. tygodniem odczuwa ono ból, ma swój unikalny kod genetyczny. Przypominamy o tym w momencie, gdy z ust polityków padają hasła o tzw. aborcji na życzenie.

Od samego poczęcia dziecko ma swój własny, unikalny kod genetyczny. Ani wcześniej, ani później na świecie nie było i nie będzie nikogo z takim samym kodem. Jest odrębnym organizmem od swojej mamy.

Na najwcześniejszym etapie życia ciało mamy służy potrzebom dziecka. Od samego początku mamy do czynienia z osobną osobą, która ma swój zestaw genów, swoją dynamikę wzrostu, swój potencjał – tłumaczyła Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Każdy dzień jest dla niego przełomowy. Każdego dnia dziecko jest coraz większe, nabywa nowe zdolności, jego ciało zmienia się. Pod koniec pierwszego miesiąca ma ukształtowaną głowę i tułów. Zaczynają pojawiać się też zawiązki większości wewnętrznych organów. Tworzą się także usta oraz nos. Niedługo zacznie rozróżniać smaki i zapachy.

To wszystko wiadomo na początku piątego tygodnia ciąży. Kształtują się mięśnie. Tworzą się również niepowtarzalne linie papilarne. Dziecko zaczyna się poruszać, choć mama jeszcze tego nie czuje. Zbliżając rączkę do twarzy, zwalnia ją, żeby się nie uderzyć, co pokazuje film dokumentalny „Tętno” dostępny w internecie.

Kilka lat temu odkryto, że w ciąży bliźniaczej dzieci, poruszając rękami, zwalniają, kiedy zbliżają je do swojego brata lub siostry. Zdają sobie sprawę, że obok znajduje się coś, co musi być chronione i nie może zostać skrzywdzone – mówił dr Calum Miller.

Już wtedy dziecko wie, co to ból. Jeszcze wcześniej, bo w 21 dniu, daje o sobie znać jego serce. Zaczyna pompować krew. Na badaniu USG rodzice mogą usłyszeć długo wyczekiwany dźwięk.

Rodzice podczas badania już w 6. tygodniu życia dziecka są w stanie usłyszeć jego bicie serca. Tym bardziej jest to straszne, że według niektórych propozycji aborcjonistów rodzice mogą jeszcze przez 1,5 miesiąca zabić swoje dziecko, chociaż już w 6. tygodniu ciąży mogą słyszeć bicie jego serca – podkreślała Halszka Bielecka, działacz pro-life.

To jak rozwija się dziecko w łonie matki, można obserwować za pomocą aplikacji Bractwa Małych Stópek „Adoptuj Życie”.

Maluch sam opowiada nam o swoim świecie, o tym, co widzi, co czuje, jakie narządy już posiada. Przez pierwsze miesiące ciąży dziecko nie jest zdolne do życia poza organizmem matki, ale przecież potrzebuje jej także po porodzie, by przeżyć.

Wszystkie te różne nazwy, które znamy, czyli: embrion, płód, noworodek niemowlę i dalej przedszkolak, dziecko, osoba dojrzała czy starzec są różnymi określeniami na nazwanie dokładnie tego samego procesu, którym jest ludzkie życie – zauważyła Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka afirmuje życie. Zaprasza do tego innych. Poprzez Konkurs „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” dociera do ludzkich serc z przekazem o pięknie życia.

Prawda o tym, jak dziecko rozwija się w łonie matki, uratowała już niejedno życie.

TV Trwam News

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj