Karatecy na medal(e)

O pełnym powodzeniu mogą mówić zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, którzy wzięli udział w bardzo mocno obsadzonym i cieszącym się dobra renomą w środowisku turnieju rozgrywanym w Tarnowie. W gronie 150 karateków z 11 klubów wywalczyli trzy medale, w tym jeden złoty, w kilku dalszych przypadkach znajdując się dosłownie o krok od wejścia na podium. Do miasta generała Bema wyruszyła siedemnastoosobowa grupa podopiecznych trenera Andrzeja Krawontki. Żaden z młodych wojowników nie sprawił zawodu swojemu szkoleniowcowi. - Bardzo wysoko oceniam występ Mirosława Łatki, który trafił w kategorii kata kadetów na rekordową liczbę 63 przeciwników - podkreśla Krawontka. - Walczył jednak znakomicie, przedzierając się do czwartej lokaty. To naprawdę świetne osiągnięcie. Poza nim oraz medalistami, z czystym sumieniem wyróżnić mogę Rafała Nikę, Jakuba Olszyńskiego, Oskara Kumora, Katarzynę Wyskiel i Kingę Konstanty. Wymienieni zawodnicy znaleźli się bardzo blisko "pudła". Sądeczanie zdominowali rywalizację w kumite open juniorów. Zdobyli komplet medali, nie pozostawiając rywalom cienia wątpliwości, kto w Polsce południowej rządzi w tej kategorii. Zwyciężył Bartosz Dutka przed Jakubem Lupą i Rafałem Marmuszewskim. 16 grudnia zawodnicy z Nowego Sącza po raz ostatni zaprezentują się w tym roku na tatami. W Krakowie powalczą o medale w tradycyjnym turnieju gwiazdkowym. (DW), "Dziennik Polski" 2006-12-06