Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Jak ideologia gender wpływa na umysły dzieci i młodzieży?

Treść

Z inicjatywy Centrum Życia i Rodziny w czwartek w Warszawie odbyła się konferencja, w trakcie której próbowano szukać odpowiedzi na pytanie, jak chronić dzieci przed zgubnym wpływem ideologii gender. Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Konferencja zorganizowana przez Centrum Życia i Rodziny podjęła próbę odpowiedzi na pytanie, jak ideologia gender wpływa na umysły dzieci i młodzieży. Statystyki, które przywołała Agnieszka Marianowicz-Szczygieł ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, wskazują, że ponad 80 proc. młodych, którzy zgłaszają dysforię płciową, wyrasta z wątpliwości w sposób naturalny. Dlatego utwierdzanie dziecka w przekonaniu, że jedynym rozwiązaniem jest zmiana płci, wyrządza mu krzywdę.

Obecnie istnieje bardzo silny trend. W 11 krajach dokonano kroku wstecz – mówiła Agnieszka Marianowicz-Szczygieł ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Tutaj wymienione zostały: kraje skandynawskie, Wielka Brytania czy Włochy. Średnia trwałość dysforii płciowej to 18 procent. Nie ma żadnych wiarygodnych danych, które pozwoliłyby ocenić, że dziecko nie porzuci wątpliwości co do swojej płci w sposób naturalny. Małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak, tłumaczyła, że wątpliwości młodych są często wykorzystywane przez środowiska, które wcale nie kierują się dobrem dziecka.

Najczęściej osoby, które podejmują pomysł zmiany swojej fizyczności, to szczególnie dziewczęta – zaznaczyła Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Małopolska kurator oświaty łączy to spostrzeżenie z wrażliwością dziewcząt. Łatwiej wywrzeć na nie presję, oszukać w sposób, który uznała za cyniczny. Manipulacja, jakiej poddane jest dziecko, po wzbudzeniu wątpliwości, próbuje porzucić biologię. Dalej sięga się po substancje.

Mowa o blokerach, które powodują, że w organizmie człowieka następują zmiany, zaburzenia funkcjonowania organizmu – zauważyła Barbara Nowak.

Barbara Nowak mówiła, że nauczyciele nie popełniają błędu, jeśli – próbując pomóc – nie chcą zwracać się do dziecka, według jego oczekiwań. Tutaj pojawiły się przykłady ze szkół. Gdy młoda dziewczyna dążąca do zmiany płci, zmieniła placówkę, w której się uczyła, na taką, gdzie była traktowana zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, jej problemy wcale się nie rozwiązały. Inna, która usłyszała, że z dokumentów i prawa jasno wynika, że jest dziewczyną, po czasie porzuciła wątpliwości. Radca prawny, Marek Puzio z Ordo Iuris, zaznaczył, że nauczyciela chroni konstytucyjne prawo do wolności sumienia i religii. Dlatego nie musi ulegać presji, by zwracać się do ucznia tak, jak on tego chce.

Uczeń, rodzic nie może żądać i przymuszać nauczyciela, żeby postępował wbrew własnemu sumieniu. Łamać kręgosłup moralny nauczyciela – podkreślił Marek Puzio, radca prawny, analityk Ordo Iuris.

Patronat nad konferencją zorganizowaną przez Centrum Życia i Rodziny objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

TV Trwam News

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj