Euforia w Monachium

Bayern Monachium cieszy się z awansu do finału Ligi Mistrzów i liczy pieniądze, które na tym sukcesie może zarobić. Księgowi zacierają ręce, bo niewykluczone, że kasę niemieckiego klubu zasili suma około 60 mln euro.
Monachijczycy w półfinale okazali się lepsi od Olympique Lyon, dwukrotnie wygrywając 1:0 i 3:0. Szczególnie imponujący był triumf na boisku rywala wywalczony po trzech trafieniach Ivicy Olicia. - To najpiękniejszy dzień w moim życiu, trzy gole w meczu o taką stawkę - cieszył się chorwacki snajper, którego pochwalił nawet trener Louis van Gaal. - Zagrał fantastycznie - przyznał, choć zazwyczaj nie jest skory do wystawiania indywidualnych cenzurek. Holenderski szkoleniowiec dodał też, że tak poczynającemu sobie Bayernowi nie jest straszny żaden rywal, a co za tym idzie - może wygrać Ligę Mistrzów (nawet mimo potwierdzonej wczoraj absencji Francka Ribery'ego). Jeśli tak się stanie, do klubowej kasy może wpłynąć nawet 60 mln euro. Połowę z tej kwoty stanowiłaby premia od UEFA, drugą połowę - pieniądze z transmisji telewizyjnych, sprzedaży biletów etc. Rok temu Bayern odpadł w ćwierćfinale LM, ale zarobił 34,6 mln euro.