Dwa medale krakowian

Dwa medale zdobyli krakowscy spadochroniarze podczas 50. mistrzostw Polski w konkurencjach klasycznych, które odbyły się w Jeleniej Górze. Na podium stanęli reprezentanci Wojskowego Klubu Sportowego Wawel i 6. Brygady Desantowo-Szturmowej. Pierwszym wicemistrzem Polski został Rafał Zgierski, a drugim Piotr Gądek. W zawodach triumfował Marek Tarczykowski z Aeroklubu Pomorskiego. MP trwały pięć dni, a skoki były wykonywane na lotnisku w Jeleniej Górze i stadionie miejskim w Karpaczu. Konkurencje klasyczne, a zwłaszcza akrobacja zespołowa, cieszą się coraz mniejszą popularnością. Coraz mniej jest zawodników wykonujących skoki w tej dyscyplinie spadochronowej. Z tego m.in. powodu zgłosiło się tylko 18 zawodników, dodatkowo w klasyfikacji otwartej zawodów startowało jeszcze 4 zawodników ze Słowacji i 4 nieklasyfikowanych w MP. Większość skoków zawodnicy wykonywali na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego, jednak finały celności indywidualnej odbyły się na stadionie w Karpaczu. Warunki atmosferyczne pozwoliły oddać maksymalną - 8 - ilość skoków w celności lądowania i 3 w akrobacji zespołowej. Ponieważ w dwuboju było sklasyfikowanych tylko 15 zawodników (tylu skakało w akrobacji indywidualnej), została przeprowadzona tylko jedna wspólna klasyfikacja indywidualna. Nie było klasyfikacji drużynowej. Spadochroniarze z Krakowa potwierdzili, że są jednymi z najlepszych w Polsce. Na ich sukces, poza bardzo dobrą formą, wpływ miała słaba postawa najgroźniejszych rywali - skoczków z Ośrodka Szkolenia Służby Wysokościowo-Ratowniczej z Bydgoszczy. (FIL) Druga w Pucharze Świata Krakowianka Monika Sadowy-Naumienia zajęła drugie miejsce w zawodach spadochronowego Pucharu Świata w celności lądowania, które odbyły się we włoskiej miejscowości Belluno. 16. była inna krakowianka Bogna Bielecka. Wygrała Słowenka Maja Sajovic. Wyniki: 1. Maja Sajovic (Słowenia) 0,10 m, 2. Monika Sadowy-Naumienia (Polska) 0,11, 3. Petra Juric (Słowenia) i Irena Avbelj (Słowenia) po 0,12... 16. Bogna Bielecka (Polska) 0,43. "Dziennik Polski" 2007-08-21