Daniel - sensacja

Li Qian (Forbet Tarnobrzeg) oraz Artur Daniel (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) po raz pierwszy w karierach zostali indywidualnymi mistrzami Polski w tenisie stołowym.

Wygrana Li Qian nikogo nie zaskoczyła. Urodzona w Chinach reprezentantka Polski to bowiem najlepsza obecnie nasza tenisistka, mająca na koncie sporo międzynarodowych sukcesów. W finale pewnie pokonała Xu Jie (Start Nadarzyn) 4:0 (13:11, 11:8, 11:6, 11:9). Sensacją był natomiast triumf Daniela. 27-letni zawodnik był rewelacją rozgrywanego w Ostródzie turnieju, w drodze do finału wyeliminował m.in. utytułowanych Jakuba Kosowskiego i Lucjana Błaszczyka (choć przegrywał z nim już 0:3!), ale mało kto się spodziewał, iż w starciu o złoto znajdzie sposób na klubowego kolegę Wang Zeng Yi. A jednak znalazł, niespodziewanie wygrał 4:2 (8:11, 10:12, 11:7, 11:5, 11:7, 12:10) i zdobył pierwszy medal mistrzostw Polski - od razu z najcenniejszego kruszcu.
W grze podwójnej triumfowali Xu Jie (Start Nadarzyn) i Natalia Partyka (SKTS Best-Chem Sochaczew) oraz Wang Zeng Yi i Błaszczyk. Ten ostatni zdobył dzięki temu 33. (!) złoty medal MP.