Dania lepsza

Polscy piłkarze przegrali wczoraj z reprezentacją Danii 1:3 w pierwszym meczu rozgrywanego w Tajlandii turnieju o Puchar Króla. Przegrali zasłużenie.
Obie drużyny wystąpiły w składach złożonych z zawodników występujących na co dzień w klubach krajowych. W pierwszej połowie nasi radzili sobie jeszcze jako tako, rozgrywając kilka niezłych, pomysłowych akcji. Co prawda od 22. min przegrywali (fatalny błąd Mariusza Pawełka, który rozminął się z piłką po wyrzucie z autu), ale szybko wyrównali (ładny strzał po ziemi Sławomira Peszki). Potem idealne szanse mieli Maciej Iwański (z dwóch metrów trafił w poprzeczkę) i Maciej Rybus, lecz wynik się nie zmienił. Po przerwie Dania szybko wyszła na prowadzenie, potem podwyższyła wynik - w obu przypadkach pomylili się nasi obrońcy, którzy pozostawili rywali bez opieki w polu karnym. W drugiej części Polacy stworzyli sobie jedną świetną okazję (nie wykorzystał jej Marcin Robak), przed bardziej dotkliwą porażką uratował nas Pawełek - świetnie broniący w sytuacjach trudnych, a... kiksujący w prostych.
W środę Polacy zagrają z Tajlandią, która wczoraj pokonała 1:0 Singapur.
Polska - Dania 1:3 (1:1)
Bramki: Peszko (26.) - Rieks (22.), Rasmussen (48.), Bech (60. - głową). Polska: Pawełek - Mierzejewski, Jodłowiec, Sadlok, Tosik (59. Dawid Nowak) - Peszko (77. Kiełb), Bandrowski, Iwański (85. Tomasz Nowak), Brożek (46. Brzyski) - Lewandowski (70. Robak), Rybus (85. Małecki).