Cenna lekcja futbolu

Po przyzwoitej grze Wisła Kraków zremisowała z Liverpoolem (1:1) w towarzyskim meczu rozegranym we Fryburgu. Dla zawodników i trenera piłkarskiego mistrza Polski była to znakomita lekcja futbolu i okazja do wymiany cennych doświadczeń. Choć utytułowany Liverpool wystąpił w okrojonym składzie, to dla krakowskiej Wisły - nawet w najmocniejszej obsadzie, był to przeciwnik wymagający. Mecz został rozstrzygnięty w pierwszym kwadransie, kiedy do bramki Wisły trafił (na raty) Andriej Voronin. Krakowianie nie złożyli broni i kilka minut później doprowadzili do wyrównania, za sprawą bramki Tomasa Jirsaka. Mistrzowie Polski mieli jeszcze kilka okazji do strzelania gola, ale zabrakło szczęścia. Dobrze spisywał się Mariusz Pawełek, który dobrze radził sobie ze strzałami londyńczyków. Druga połowa meczu - za sprawą przeprowadzonych zmian - nie była już tak ciekawa, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracowanych akcji zakończyć golem. Maciej Skorża, trener Białej Gwiazdy, wynik remisowy z Liverpoolem ocenił jako "prestiżowy". Teraz czas na "prestiżowe" wyniki w meczach kwalifikacyjnych do fazy grupowej Ligi Mistrzów. MA "Nasz Dziennik" 2008-07-21