Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej: Nie widzę innej intencji w atakach wymierzonych w postać św. Jana Pawła II, jak chęć zniszczenia narodu polskiego

Treść

Patrząc na obecne wydarzenia w Polsce, na kolejny atak wymierzony w świętego Jana Pawła II, żywo przed oczami staje ksiądz kardynał Stefan Wyszyński, gdy mówił: „Wrogowie wiedzą, co Narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu szkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu Narodu”. Nie widzę więc innej intencji w atakach wymierzonych w postać naszego Wielkiego Rodaka, jak chęć zniszczenia Narodu Polskiego. (…) Z bólem serca jestem zmuszony ponownie stanąć w obronie Świętego Jana Pawła II – Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, którego mam zaszczyt być burmistrzem – czytamy w piśmie burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej, dr. hab. inż. Augustyna Ormantego.

Trwa szaleńczy atak na świętość Jana Pawła II. Kolejne oszczerstwa rozpoczęły się od reportażu wyemitowanego w pewnej polskojęzycznej stacji telewizyjnej.

W obronie Ojca Świętego stanął burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, dr hab. inż. Augustyn Ormanty.

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.

Patrząc na obecne wydarzenia w Polsce, na kolejny atak wymierzony w Świętego Jana Pawła II, żywo przed oczami staje Stefan Kardynał Wyszyński, gdy mówił: „Wrogowie wiedzą, co Narodowi służy, a co mu szkodzi. I jeśli chcą mu szkodzić, niszczą to, co mu pomaga. Dlatego też najeźdźcy zawsze niszczyli Kościół i chcieli zatrzeć ślady moralności chrześcijańskiej w życiu Narodu”. Nie widzę więc innej intencji w atakach wymierzonych w postać naszego Wielkiego Rodaka, jak chęć zniszczenia Narodu Polskiego. Słusznie bowiem zauważył wspomniany Kardynał Wyszyński, że „wrogów naszego Narodu poznajemy po tym, jak się odnoszą do Boga i do moralności chrześcijańskiej”. Z bólem serca jestem zmuszony ponownie stanąć w obronie Świętego Jana Pawła II – Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, którego mam zaszczyt być burmistrzem. W obliczu tych trudnych czasów, ten atak jest próbą skłócenia Narodu, odwrócenia uwagi od bestialstwa, które dzieje się za naszą wschodnią granicą.

Kolejny raz zarzuca się Janowi Pawłowi II ukrywanie przestępstw seksualnych wobec nieletnich, popełnionych przez duchownych oraz zaniechań wobec ukarania i przeciwdziałania tym czynom. Jednakże przecież to On w roku 1983, wprowadzając nowy Kodeks Prawa Kanonicznego, zobligował przełożonych kościelnych do karania sprawiedliwą karą członków kleru, będących sprawcami wykorzystania seksualnego małoletnich, łącznie z wydaleniem ich ze stanu duchownego. Wielokrotnie też napominał episkopaty do walki z tymi przestępstwami. Problemy Kościoła w Stanach Zjednoczonych i w Irlandii w latach 90-tych doprowadziły do zmian prawa kanonicznego w tamtych krajach. Co z kolei doprowadziło w roku 2001 do wydania dokumentu dla całego Kościoła, uznającego krzywdę wyrządzoną dziecku w sferze seksualnej za jedno z najcięższych przestępstw kościelnych. Na mocy tego dokumentu Papież ustanowił jurysdykcję Stolicy Apostolskiej nad wszystkimi przypadkami wykorzystania seksualnego małoletnich. Czy jest to postawa człowieka, który ukrywa przestępców?

Warto przypomnieć, że Karol Wojtyła miłował swoją Ojczyznę i zawsze ją nosił w swoim sercu. Gdy mówił: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi … tej ziemi!”, dokonał nie tylko przemiany serc, ale także pomógł nam odzyskać wolność.

Pozostaje mi jedynie powtórzyć słowa Kardynała Stanisława Dziwisza: „Kto pod przykrywką dążenia do prawdy i obrony bezbronnych manipuluje faktami, wprowadza konflikty do naszego społeczeństwa, pogłębia podziały i zdezorientowanie wielu ludzi, którzy nie rozumieją, do czego ma doprowadzić szarganie dobrego imienia świętego Jana Pawła II? Świat patrzy dziś na nasz naród ze zdumnieniem, zszokowany tym, w jaki sposób spełniają się nad Wisłą słowa Ewangelii: >>Żaden prorok nie jest mile wdziany w swojej Ojczyźnie<<”.

Jan Paweł II jest cały czas głosem sprzeciwu wobec tych, co próbują odebrać ludziom społeczeństwo, ograbić go z godności, nadać mu łatkę przydatności do spożycia.

Burmistrz miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Dr hab. inż. Augustyn Ormanty

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl, 17 marca 2023
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Autor: mj

Tagi: kalwaria Zebrzydowska św. Jan Paweł II