Błażusiak ósmy w Belgii

Tadeusz Błażusiak zajął dziewiąte miejsce w ostatniej eliminacji mistrzostw świata w trialu motocyklowym - GP Belgii. W zawodach, które rozegrano w niedzielę w Spa Francorchamps pierwsze miejsce zajął Hiszpan Adam Raga i to on został mistrzem świata. Polak w klasyfikacji generalnej zajął ósme miejsce.

Błażusiak (Automobilklub Krakowski; Kegel-Błażusiak Trial Team) w niedzielnych zawodach miał 88 punktów karnych, Raga (Gas Gas) 28. Tyle samo co Raga punktów karnych miał inny Hiszpan Albert Cabestany (Sherco). Przejechał też bezbłędnie tyle samo sekcji specjalnych, ale miał gorszy czas przejazdu całej trasy. Trzeci w Spa Francorchamps był Antonio Bou (Hiszpania - Beta) z 40 pkt.

– Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ osiągnąłem swój najlepszy wynik w karierze zajmując ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. W zeszłym roku byłem 11, więc teraz jestem o trzy pozycje wyżej. To napawa mnie optymizmem na przyszły sezon. Jechałem w niedzielę z lekką kontuzją nogi – powiedział Błażusiak.