Awans Uli

Urszula Radwańska pokonała wczoraj Słowenkę Masę Zec Peskiric 6:3, 6:3 i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego na trawiastych kortach w Wimbledonie.

Początek pojedynku młodszej z sióstr Radwańskich z niżej sklasyfikowaną Peskiric był bardzo wyrównany. Obie tenisistki do stanu 3:3 utrzymywały swoje podanie, w siódmym gemie (po dramatycznej końcówce) Polka wreszcie przełamała serwis rywalki i to był moment decydujący. Radwańska lepiej poradziła sobie ze stresem. W kolejnym gemie wyszła ze sporych opresji, odbierając rywalce resztkę złudzeń. Drugi set wyglądał bardzo podobnie: do stanu 3:3 wszystko jeszcze mogło się zdarzyć, potem dobrze, agresywnie i przy tym nad wyraz konsekwentnie poczynająca sobie Ula dominowała już wyraźnie.
Do drugiej rundy awansowały też m.in. Rosjanka Maria Szarapowa (nie bez kłopotów w starciu z Ukrainką Viktoriyą Kutuzovą) oraz Słowaczka Daniela Hantuchova. Wygrał także wielki faworyt Szwajcar Roger Federer - w trzech setach z Yen-Hsun Lu z Tajwanu.