Awans Radwańskiej

Agnieszka Radwańska zagra w halowym turnieju WTA w Linzu. Wczoraj młoda polska tenisistka w trzeciej rundzie eliminacji pokonała Rosjankę Wierę Duszewinę 6:1, 6:3. Mecz trwał 62 minuty. Radwańska jest sklasyfikowana na 66. miejscu w świecie, jej rywalka - na 89. Z tej choćby racji krakowianka była faworytką tego pojedynku, i nie zawiodła. Wygrała szybko i zdecydowanie. Pierwsza partia trwała zaledwie 21 minut, druga była dłuższa i bardziej wyrównana, ale inicjatywa cały czas należała do naszej reprezentantki. Wcześniej - w eliminacjach - Polka pokonała 4:6, 6:3, 6:2 Niemkę Julię Schruff oraz 6:2, 6:0 Chorwatkę Jelenę Kostanic. To nie koniec dobrych wiadomości z tenisowych kortów. Na ósmej pozycji w rankingu deblistów umocnili się bowiem Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Jeśli ją utrzymają, zagrają w kończącym sezon prestiżowym listopadowym turnieju Masters Cup w Szanghaju. Nasi reprezentanci w tym tygodniu wystąpią w turnieju ATP w Bazylei, gdzie będą rozstawieni z numerem drugim. Pisk, "Nasz Dzienik" 2006-10-24