Awans Radwańskiej

Agnieszka Radwańska pokonała wczoraj Brytyjkę Elenę Baltachę 6:0, 7:5 i awansowała do drugiej rundy rozgrywanego w Paryżu wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 16,807 mln euro).
Nazwisko Baltacha, a raczej Bałtacza, jest doskonale znane starszym kibicom, choć nie tenisa, tylko piłki nożnej. Ojciec Eleny - Siergiej, był przed laty reprezentantem ZSRS, wystąpił m.in. w meczu z Polską (0:0) na mistrzostwach świata w Hiszpanii w 1982 roku. Wtedy remis dał nam awans do półfinału. Wczoraj Isia pokonała Elenę. Początek spotkania zapowiadał pogrom rywalki. Pierwszego seta Polka wygrała błyskawicznie (w ciągu zaledwie 24 minut) do zera, w kilku gemach nie pozwalając Brytyjce zdobyć punktu. Wysokie i łatwe zwycięstwo zdekoncentrowało jednak Agnieszkę, a widząc to, Baltacha uznała, że nie wszystko jeszcze stracone. W kolejnej odsłonie wyrównała, głównie niestety przez proste, niewymuszone błędy naszej tenisistki, która nie trafiała w kort nawet w idealnych sytuacjach. Na szczęście w decydującym momencie górę wzięły umiejętności Radwańskiej, która przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W kolejnych meczach Polka będzie musiała zagrać lepiej, przede wszystkim koncentrować się od początku do końca gry. Z tym elementem ma ostatnio problem.
Oprócz Radwańskiej awans do drugiej rundy wywalczyli wczoraj m.in. faworyci: Dunka Caroline Wozniacki, Rosjanka Elena Dementiewa, Szwajcar Roger Federer i Serb Novak Djokovic.