Awans Kubota

Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego French Open, rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu. W pierwszej Polak wygrał ze Słowakiem Karolem Beckiem 7:5, 6:2, 7:5.

Mecz rozpoczął się w... niedzielę po południu. Lubinianin na dzień dobry dał się przełamać, ale błyskawicznie odrobił stratę. Początek był z obu stron nerwowy, zawodnicy popełniali sporo błędów. Po wygraniu pierwszego seta w drugim Polak uskarżał się na problemy z kostką. Dwa razy korzystał z pomocy fizjoterapeuty, na szczęście z dobrym efektem. Partię wygrał pewnie, a decydujący okazał się "break" w czwartym gemie: objął po nim prowadzenie 3:1, po chwili odskoczył na 4:1. Przy stanie 4:4 w trzecim secie, z powodu zapadających ciemności, spotkanie przerwano i przełożono na poniedziałek. Po kilkunastu minutach gry Kubot postawił kropkę nad i, awansował i była to jedna z dwóch dobrych dlań wiadomości. Schodząc z kortu, już wiedział, że w drugiej rundzie zmierzy się z Francuzem Florentem Serrą, który niespodziewanie wyeliminował groźnego Feliciano Lopeza. Hiszpan, kontuzjowany, skreczował przy stanie 0:5 w pierwszym secie.
Rok temu Polak dotarł w Rolandzie Garrosie do trzeciej rundy. Teraz ma szansę wynik ten co najmniej powtórzyć, a walczy w Paryżu o jak najwyższe miejsce w rankingu, na podstawie którego (tuż po turnieju) zostaną ogłoszone olimpijskie nominacje.