Awans już pewny

Polska wygrała z Litwą 28:18 (16:8) w pierwszym barażowym meczu o awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy piłkarek ręcznych. Spotkanie zostało rozegrane w miejscowości Alytus.
Poza początkiem spotkania, kiedy to na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:3, prowadzenie polskiego zespołu ani przez moment nie było zagrożone. Nasze zawodniczki zaczęły mecz nerwowo. Nieskutecznością raziła Karolina Kudłacz, która dopiero w drugiej części dała popis swoich umiejętności, zdobywając siedem ze swoich 10 bramek. Później z każdą minutą było już coraz lepiej. Od stanu 10:8 w 24. minucie bramki zdobywały już tylko polskie zawodniczki, które pierwszą część spotkania wygrały 16:8. Świetnie spisywała się bramkarka Iwona Łącz, uznana za najlepszego gracza meczu. Po przerwie nic się nie zmieniło, nasze panie tylko zwiększały przewagę. Rewanż, zaplanowany na 3 czerwca w Olsztynie, będzie formalnością.