Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie: dzięki Sport Klubom kondycja dzieci i młodzieży jest lepsza

Treść

Poza poprawą kondycji fizycznej, uczniowie, którzy ćwiczą w ramach Sport Klubów, mają lepsze zdrowie – poinformowała Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uczelnia podsumowała program „WF z AWF”, w którym nauczyciele mogą korzystać ze szkoleń prowadzenia ciekawych i efektywnych zajęć wychowania fizycznego, a chętne dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych – Sport Klubach. Jest to odpowiedź na pogarszające się kompetencje ruchowe uczniów.

Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Bartosz Molik, powiedział, że program przynosi wymierne korzyści.

Dzieci, które od 2021 roku uczestniczą w dodatkowych zajęciach tzw. Sport Klubach, poprawiają swoją wydolność oddechową. Co za tym idzie, możemy zmienić tendencję, o której mówimy, bo zaczęliśmy mówić, że chcemy zahamować tendencję pogarszania się sprawności fizycznej. Okazuje się, że dodatkowe zajęcia aktywności fizycznej są w stanie poprawić wydolność krążeniowo-oddechową i kondycję dzieci i młodzieży – zauważył Bartosz Molik.

Wg badań przeprowadzonych na potrzeby programu „WF z AWF” 94 procent dzieci w klasach 1-3 nie posiada podstawowych kompetencji ruchowych.

Jedną z podstawowych rekomendacji Akademii Wychowania Fizycznego jest prowadzenie zajęć z wychowania fizycznego w tych klasach przez nauczycieli wychowania fizycznego, zamiast przez nauczycieli wczesnoszkolnych.

RIRM

źródło: radiomaryja.pl, 19 marca 2024

Autor: dj