3. kolejka Orange Ekstraklasy

Jeśli wyznacznikiem tego, co najlepsze w polskiej piłce klubowej ostatnich lat, była Wisła Kraków Henryka Kasperczaka, to teraz w jej ślady idzie Wisła Macieja Skorży. Efektowna wygrana Białej Gwiazdy nad Koroną Kielce była wydarzeniem trzeciej kolejki Orange Ekstraklasy, a krakowianie chwilami grali tak, że ręce same składały się do oklasków. Dynamika, ruchliwość, zmienność pozycji, gra z pierwszej piłki, pomysł i wizja - początek sezonu należy do Wisły, która wnosi do ligi nową jakość. Teraz o jej sile przekonała się mająca duże aspiracje Korona. Po 19 minutach meczu krakowianie prowadzili już 3:0, posyłając rywala na deski. Pod okiem Skorży odżyli gracze, którzy w minionym sezonie przeżywali prawdziwy regres - Mauro Cantoro, Paweł Brożek i Marcin Baszczyński. Na gwiazdy rozgrywek wyrastają wracający z zagranicy Kamil Kosowski i Andrzej Niedzielan, a co ważne - ich i kolegów grę cechuje radość i pasja. Piątkowy wieczór był popisem wiślaków, którzy bezlitośnie wykorzystali wszystkie błędy kielczan. Okrasą meczu mógł być jednak… gol dla Korony autorstwa Piotra Świerczewskiego. Niestety, sędzia nie zauważył, iż uderzona z połowy boiska piłka przekroczyła linię bramkową. Szkoda. Bardzo dobrze (ale tylko w drugiej połowie) zaprezentował się także Lech Poznań. - Cieszę się, że worek z bramkami się rozwiązał, ale wolałbym, żebyśmy zdobywali bramki także w pierwszej połowie - to komentarz trenera Franciszka Smudy. Lekko rozczarował pojedynek wicemistrza z mistrzem Polski. Bełchatowianie mieli więcej z gry, stworzyli sobie sporo sytuacji, ale z kompletu punktów cieszyli się goście - zadecydował świetny rzut wolny Macieja Iwańskiego. Pisk Wyniki: Wisła Kraków - Kolporter Korona Kielce 4:0 (3:0). Brożek (5., 56.), Cleber (18. - karny), Niedzielan (19.); Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0). Sokołowski (63.); Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1 (0:0). Reiss (55. - wolny), Wilk (63.), Rengifo (74.), Zając (89.) - Jarka (73.); PGE GKS Bełchatów - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0). Iwański (60. - wolny); Odra Wodzisław - Widzew Łódź 1:1 (1:0). Nowacki (38.) - Kuklis (90.); Polonia Bytom - Cracovia Kraków 1:0 (0:0). Zieliński (63.); Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 1:0 (0:0). Truszkowski (53.). Tabela 1. Wisła 2 6 5:0 2. Lech 3 6 8:4 3. Legia 2 6 4:0 4. Ruch 3 6 5:2 5. Zagłębie L. 3 6 3:2 6. Jagiellonia 3 6 4:4 7. Odra 3 5 4:3 8. Bełchatów 3 4 2:1 9. Polonia 3 4 2:2 10. Groclin 2 3 4:5 11. Cracovia 3 3 1:2 12. Korona 3 3 1:6 13. ŁKS 3 2 2:3 14. Widzew 3 2 2:3 15. Górnik 2 0 1:7 16. Zagłębie S. 3 0 2:6 "Nasz Dziennik" 2007-08-13