22. kolejka piłkarskiej ekstraklasy

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali z Wisłą Kraków w meczu kolejki i jednym z najważniejszych spotkań nie tylko wiosny, ale i całego sezonu. Szlagierowy pojedynek nie zawiódł kibiców, był toczony na wysokim poziomie i trzymał w napięciu aż do końca.
Obie drużyny wyszły na boisko osłabione, w Lechu zabrakło m.in. Rafała Murawskiego i Hernana Rengifo, w Wiśle Pawła i Piotra Brożków. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, świetną okazję miał Robert Lewandowski, ale uderzył za wysoko. Wisła szybko otrząsnęła się z przewagi rywali, dwa razy w polu karnym znakomicie znalazł się Piotr Ćwielong, jednak zabrakło mu precyzji. W 17. minucie zaskakująco uderzył z ostrego kąta Sławomir Peszko, trafił w poprzeczkę. Była to najlepsza do przerwy okazja do zdobycia bramki; choć gole nie padły, mecz mógł się podobać, jedni i drudzy grali z wielkim sercem, agresywnie, zdecydowanie, walecznie.
Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęła Wisła - w 51. minucie Peter Singlar dynamicznie wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Lechici rzucili się do odrabiania strat, ale długo nie potrafili postawić kropki nad "i". Wreszcie dopięli swego w 82. minucie - rzut wolny z 18 m wykonywał Semir Stilić, który wykorzystał lukę w krakowskim murze i ustalił wynik meczu. - Obie drużyny chciały wygrać, walczyły, nikt nie przeszedł obok gry. Remis jest sprawiedliwy - powiedział prowadzący poznaniaków Franciszek Smuda. - Zabrakło nam trochę sił i szczęścia, nie jestem zadowolony z wyniku. Mimo klasy Lecha interesowało nas zwycięstwo - dodał Maciej Skorża, trener Wisły.
"Kolejorz" utrzymał prowadzenie w tabeli, ale ma już tylko punkt więcej od Legii, która przerwała złą serię i wróciła z tarczą z Gdyni.
Wyniki:
PGE GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0). Popek (48.), Nowak (54.) - Gancarczyk (83.); Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (1:0). Muszalik (35.); Polonia Warszawa - Polonia Bytom 1:0 (1:0). Ivanovski (9.); Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1 (0:1). Chinyama (44.); Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 0:0; Odra Wodzisław - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0). Matulevicius (88.); Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 4:0 (1:0). Zawistowski (17., 82.), Frankowski (50., 68.), Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1 (0:0). Stilić (82. - wolny) - Singlar (51.).