2. kolejka piłkarskiej ekstraklasy

Po porażkach w Lidze Europejskiej, klęsce na inaugurację ekstraklasy stołecznej Polonii i wczoraj długo zaglądało w oczy widmo katastrofy. W doliczonym czasie gry meczu ze Śląskiem Wrocław "Czarne Koszule" pokazały jednak charakter i zdobyły dwie bramki, odnosząc zaskakujące zwycięstwo.

Druga kolejka rozpoczęła się od kanonady w Sosnowcu (gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa Cracovia) i Lubinie. "Pasy" zostały upokorzone przez Lechię, w której barwach błyszczał niechciany przez.... krakowian były ich długoletni zawodnik Paweł Nowak. - Biorę odpowiedzialność na siebie - przyznał trener pokonanych czy raczej rozbitych Artur Płatek. W zupełnie innych nastrojach starcie w Lubinie kończyła Wisła. Zagrała efektownie, pomysłowo, wygrała bardzo wysoko. - Ale w szatni wrzało, jakbyśmy przegrali. Piłkarze mieli do siebie pretensje za nieskuteczność, żałowali też straconej bramki - powiedział prowadzący wiślaków Maciej Skorża. Cóż, pragnienie rehabilitacji za niepowodzenie w walce o Ligę Mistrzów jest w nich przeogromne.
Na pierwsze zwycięstwo czeka mający spore aspiracje Bełchatów. Tym razem tylko zremisował z Jagiellonią po meczu o dwóch obliczach. Do przerwy inicjatywę posiadali mądrze zorganizowani goście, w drugiej połowie role się odwróciły. Bohaterem mógł zostać Mariusz Ujek, gdyby w 77. minucie wykorzystał rzut karny: jego strzał obronił Rafał Gikiewicz. Drugą wygraną z rzędu zanotowała na swym koncie Polonia Bytom. Trafienie na wagę trzech punktów pięknym uderzeniem zaliczył Słowak Miroslav Barcik. Odra Wodzisław, głównie po przerwie, robiła, co mogła, by wyrównać, miała ku temu okazje, ale bezskutecznie.
Polonia, ta warszawska, ze Śląskiem chciała wygrać koniecznie, ale długo wydawało się, że znów poniesie klęskę. Tymczasem w niesamowitych okolicznościach podniosła się, w doliczonym czasie gry strzeliła dwie bramki, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Wyniki:
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1: 4 (0: 2). Caiado (90.) - Marcelo (1.), Małecki (27., 81.), Jasiński (65. - samobójcza); Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 2:6 (1:3). Polczak (29. - głową), Kaszuba (53.) - Kaczmarek (6.), Wiśniewski (15.), Wołąkiewicz (31. - karny), Rogalski (63.), Nowak (71., 74. - głową); Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0 (1:0). Grodzicki (27.), Sobiech (54.); GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 1: 1 (0: 1). Ujek (53.) - Bruno (31.); Odra Wodzisław - Polonia Bytom 0:1 (0:1). Barcik (9.), Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 3: 2 (0: 1). Ivanovski (48.), Gołębiewski (90.), Sarvas (90.) - Gancarczyk (37.). Dudek (78. - karny).