16. kolejka piłkarskiej ekstraklasy

Wisła Kraków wygrała wczoraj w Chorzowie z Ruchem i umocniła się na pozycji lidera piłkarskiej ekstraklasy. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej punkty potraciły mające mocarstwowe aspiracje Legia Warszawa, Lech Poznań i GKS Bełchatów, co oznacza, że "Biała Gwiazda" znów uciekła konkurentom.
Prowadzący Wisłę Maciej Skorża oddał przed sezonem Andrzeja Niedzielana bez żalu; ten zaś trafił na Cichą do Chorzowa i stał się gwiazdą ligi. Wczoraj chciał udowodnić byłemu szkoleniowcowi, jak bardzo się mylił: walczył za dwóch, był szalenie ambitny, wreszcie w 59. minucie dopiął swego i zdobył bramkę. I być może to trafienie pogrążyłoby Wisłę, gdyby nie Piotr Brożek, który godnie zastąpił kontuzjowanego bliźniaka Pawła i zdobył wyrównującego gola, a kilka minut później idealnie dograł piłkę do Brazylijczyka Marcelo, który przesądził o wygranej mistrzów Polski. W końcówce gospodarzy dobił Patryk Małecki.
W piątek punkty straciła Legia, dzień później Lech i Bełchatów. Poznaniacy tylko zremisowali z Piastem, nie potrafiąc znaleźć sposobu na mądrze broniącego się rywala. Ba, gliwiczanie od czasu do czasu kilka razy przestraszyli ich groźnymi kontrami, po których mogli przechylić szalę na swoją stronę. Z kolei Bełchatów podzielił się punktami z Polonią Bytom, ratując remis w ostatnich sekundach po pięknej "główce" Mate Lacicia. Mnóstwo emocji dostarczyło też spotkanie w Wodzisławiu. Odra prowadziła już 2:0 po trafieniach Daniela Bueno, ale potem straciła dwóch zawodników (czerwone kartki ujrzeli Łukasz Pielorz i Jacek Kowalczyk) i dwie bramki. Ostatnią, w 90. minucie, zdobył Tomasz Frankowski, dla którego był to 129. gol w ekstraklasie. Czwarte kolejne zwycięstwo odniosła Cracovia, która po ciekawym meczu pokonała Śląsk.
Wyniki: Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1). Wachowicz (89.) - Zabłocki (6.), Lukjanovs (53.); KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:0; Lech Poznań - Piast Gliwice 1:1 (1:1). Peszko (12. - wolny) - Szary (5. - głową); Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0). Bueno (39., 48.) - Frankowski (61. - karny, 90. - karny); PGE GKS Bełchatów - Polonia Bytom 2:2 (1:1). Pietrasiak (35. - karny), Lacić (90. -głową) - Bazik (25.), Zieliński (49.); Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0). Sacha (45.); Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:3 (0:0). Niedzielan (59.) - Brożek (66.); Marcelo (78.-głową), Małecki (90.); Polonia Warszawa - Korona Kielce 1:1 (1:0). Ivanovski (29.) - Hernano (90.-głową).