15. kolejka piłkarskiej ekstraklasy

W ostatnim meczu 15. kolejki ekstraklasy doszło do sensacji. Mistrz Polski Wisła Kraków przegrał 1:2 (0:1) z beniaminkiem - Śląskiem Wrocław. W tej sytuacji mistrzem jesieni została Polonia Warszawa, Wisła spadła na 4. miejsce w tabeli. Wisła kończyła spotkanie w "9", czerwone kartki zobaczyli Radosław Sobolewski - za faul na Sebastianie Mili, i Marcin Baszczyński - za dyskusje z arbitrem. Trener Wisły Maciej Skorża przed meczem kilka razy powtarzał, jak ważne jest to spotkanie. Stawką był przecież tytuł mistrza jesieni. Wisła uległa Śląskowi 1:2, a jedyna bramka dla mistrzów Polski padła po samobójczym strzale Antoniego Łukasiewicza w 75. minucie. W sobotę nie było niespodzianek, swoje mecze wygrywały czołowe drużyny piłkarskiej ekstraklasy - Legia Warszawa na stadionie Śląskim pokonała Ruch Chorzów 1:0, Lech Poznań wygrał z Cracovią Kraków 1:0, a Polonia Warszawa - z Górnikiem Zabrze 2:0. Lech długo nie potrafił sforsować obrony jednej z najsłabszych drużyn - Cracovii Kraków. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 81. minucie Ivan Djordjevic. Cracovia przeważała, szczególnie w pierwszej połowie. Po golu Filipa Ivanovskiego i samobójczym trafieniu Marisa Smirnovsa Polonia Warszawa wygrała z Górnikiem Zabrze, zdecydowanie najsłabszym zespołem w lidze, który ma na koncie jedynie 9 punktów. W piątek Takesure Chinyama zapewnił Legii trzy punkty w Chorzowie. Napastnik z Zimbabwe strzałem głową pokonał Krzysztofa Pilarza. To jego dziewiąty gol w sezonie. MB, PAP Wyniki meczów 21.11.2008 r.: Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:1 (0:0) Polonia Bytom - ŁKS Łódź 2:3 (1:1) 22.11.2008 r.: Cracovia Kraków - Lech Poznań 0:1 (0:0) Polonia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (1:0) Odra Wodzisław - Arka Gdynia 0:0 PGE GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0) Mecze w następnej kolejce 28.11.2008 r.: PGE GKS Bełchatów - Górnik Zabrze (17.45) Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (20.00) 29.11.2008 r.: Cracovia Kraków - Jagiellonia Białystok (15.15) Polonia Bytom - Piast Gliwice (17.30) Ruch Chorzów - Wisła Kraków (18.15) Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź (19.45) 30.11.2008 r.: Odra Wodzisław - Lech Poznań (19.15) Polonia Warszawa - Arka Gdynia (19.15) "Nasz Dziennik" 2008-11-24